Jako hvězdy na noční obloze - R. Homola

Kód: 323
Tip
7 hodnocení
179 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

"Úvahy a životní příběhy nemocničního kaplana."

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rostislav Homola

Pochází z oblasti Bílých Karpat na pomezí Moravy a Slovenska. Prošel profesemi závozníka, pomocného dělníka, mistra i stavbyvedoucího. Po ukončení studia teologie sloužil jako pastor v Benešově, Vlašimi, Táboře, Mostě a Chomutově. Pracoval jako terapeut pro drogově závislou mládež, lektor pro nezaměstnané a středoškolský učitel na gymnáziu v Písku. V posledních deseti letech vede Oddělení spirituální péče v Nemocnici Písek. Je ženatý a s manželkou mají tři dcery.

"Je třeba dvou let, než se naučíme mluvit.
A padesáti, než se naučíme mlčet."
Ernest Hemingway

Jako pastor jsem se musel učit mluvit. Jako nemocniční kaplan se už deset let učím mlčet a naslouchat, což je daleko těžší. Díky tomu ale mnohem více cítím hlubokou a opravdovou touhu každého člověka po něčem, čeho se může chytit, držet a co ho v životě nezklame.

Když dávní mořeplavci ztratili kontakt s pevninou a ocitli se na otevřeném moři, mohli zvednout hlavu a pohlédnout vzhůru. Postavení jednotlivých hvězd, které zářily na noční obloze, určilo nejenom jejich polohu, ale ukázalo i správný směr, který je bezpečně dovedl do přístavu. V mnohém jsme jako ti dávní mořeplavci - často až dětsky bezmocní - vyhlížející jasné hvězdy, podle nichž bychom se zorientovali. A protože jsme všichni na jedné palubě, i já jsem dlouho hledal ty správné hvězdy, které mě nezklamou. Zjistil jsem, že ony svítí už dávno nejenom pro mě, ale pro nás všechny...

Autorské čtení knihy k poslechu zdarma. Nyní máte jedinečnou šanci zažít knihu Jako hvězdy na noční obloze v podání autora Rostislava Homoly.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nabídka titulů
Rok vydání: 2021
ISBN: 978-80-907837-1-3
Formát: 155 x 200 mm
Počet stran: 208
Hmotnost: 348 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: