Afrika, náhody a jiná dobrodružství - J. Donát

Kód: 316
Neohodnoceno
150 Kč / ks
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

"Tato knížka není cestopis ani životopis. Je to devatenáct zcela samostatných příběhů, které zásadně ovlivnily můj život."

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha má ústřední název AFRIKA, ta mne přitahovala od dětství, prožil jsem tam mnoho pozitivního, ale do jisté míry i dramatického, a také mi hodně dala, nastavila zrcadlo mně i lidem kolem. Úzce se dotýká i velkých osobností, afrických cestovatelů Livingstona, Holuba a Hanzelky a Zikmunda.

Často neuvěřitelné náhody mě provázely životem a vedly k jiným dobrodružstvím v mnoha zemích pěti světadílů. V Africe to bylo dobrodružství vždycky, zvláště když jsem tam často jezdil sám. Stejně tak i na Srí Lance, kde jsem sice nebyl sám, ale o to to možná bylo horší. Dobrodrušstvím byly i cesty do jiných, méně rizikových zemí, to všechno je obsahem této knihy.

Knížka není ani pokračováním knihy Uganda, velký příběh malé nemocnice. To byl cestopis Ugandou a pouze jedna kapitola byla věnována tomu velkému příběhu malé nemocnice. Knížka byla napsaná v době, kdy byla nemocnice ještě prázdná, bez vybavení a bez pacientů, na přání Charity otevřená předčasně, takže o léčení se zatím nedalo psát. Kniha má jiný cíl. Ukázat cestu odvahy, nebát se chytit příležitosti, pokud nejde jen o zábavu, ale o smysluplnou věc. Je to kniha pravdy, nic není vymyšleno nebo domyšleno, je to řeč mého archivu.

Může u někoho vyvolat rozpaky, nevůli i zlobu, ale s tím počítám a je mi to upřímně jedno.

Josef Donát, prosinec 2020

Doplňkové parametry

Kategorie: Nabídka titulů
Rok vydání: 2020
ISBN: 978-80-906816-8-2
Formát: 160 x 238 mm
Počet stran: 280
Hmotnost: 802 g
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: