Mistr Jan Hus - Věrný až do smrti

Kód: 7048
Neohodnoceno
0 Kč / ks
Skladem (>5 ks)

"Protož, věrný křesťane, hledaj pravdy, slyš pravdu, uč sě pravdě, miluj pravdu, prav pravdu, drž pravdu, braň pravdy až do smrti: nebť pravda tě vysvobodí od hřiecha, od ďábla, od smrti dušě a konečně od smrti věčné, jenž jest odlúčenie věčné od milosti Božie..." (Jan Hus: Výklad viery 1412)

Český středověký náboženský myslitel, kněz, vysokoškolský pedagog a reformátor mistr Jan Hus je jednou z osobností české historie, které významně ovlivnily dějiny Evropy i světa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Život mistra Jana Husa, jeho učení i dosah myšlenek, ovlivňujících názory jeho současníků v celé tehdejší Evropě, popisuje v jedné z kapitol knihy Velké drama věků spisovatelka Ellen Gould White. Věnuje se i širšímu kontextu událostí, které poznamenaly život mistra Jana. Úryvek vybraný do této publikace přináší ucelený pohled do života člověka, který miloval pravdu a byl ochoten pro ni přinést i tu největší oběť.

Spisovatelka Ellen Gould White (* 1827, † 1915) je dodnes jedním z nejpřekládanějších amerických autorů. Její knihy byly přeloženy do více než 160 jazyků a autorčin poutavý vhled do Husova života, díla i významu oslovuje i čtenáře ve 21. století.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nabídka titulů financovaných z veřejné sbírky
Nakladatelství: ADVENT - ORION, spol. s r.o.
Rok vydání: 2015
ISBN: 978-80-7172-767-5
Formát: 95 x 195 mm
Počet stran: 32
Hmotnost: 31 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: